Najlepšie onlinovky na jednom mieste

1001 her

Online hry sú fenoménom 21. storočia. Ich sprístupnenie a rozšírenie bolo možné vďaka rozmachu internetu a penetrácii internetového pripojenia do značnej časti domácností. Sú vyvíjané nadšencami pracujúcimi zadarmo alebo profesionálnymi štúdiami, ktoré sponzorujú rôzne herné portály. Programovacím jazykom je predovšetkým Adobe Flash a samotné hry sú väčšinou kompatibilné s viacerými platformami. Jedinými podmienkami pre ich spustenie sú kompatibilný internetový prehliadač a systémová podpora flashových aplikácii. V prípade, že by vám niektorá z hier nešla spustiť, stiahnite si najnovšiu verziu Adobe Flash Player na nasledujúcej adrese:
http://stiahnut.sk/ostatne/adobe-flash-player

Neodškriepiteľnou výhodou online hier je, že sú v 99% zadarmo. Za ich spustenie neplatíte žiaden poplatok a  jediné, čo od vás hra môže požadovať je dotácia na jej vývoj alebo na kúpu virtuálnych peňazí, za ktoré si môžete vylepšiť postavu alebo spustiť doposiaľ zamknuté úrovne.  Ak tak ale neučiníte, o nič neprídete. Plnohodnotný zážitok z hrania a dohranie hry do konca je totiž možné už v základných verziách bez akéhokoľvek priplateného obsahu.

Ďalším výrazným plusom je, že sú spustiteľné okamžite a bez nutnosti inštalácie. Ich načítanie spravidla trvá iba pár sekúnd a po jeho ukončení môžete začať hrať. Uložené pozície a ostatné užívateľské informácie sa vám ukladajú na lokálne dátové úložisko. Keď si chcete svoj obľúbený online titul zahrať na inom počítači a zároveň nechcete začínať odznova, musíte mať na niektorom z herných portálov vytvorený členský účet. S registráciu získate okrem iných výhod aj možnosť ukladania pozícií priamo na server. Po prihlásení ich teda máte dostupné na ktoromkoľvek počítači.

Rozsah žánrov, ktorých sa internetové hry dotýkajú je naozaj obrovský. Zaradené nebývajú iba podľa dominantného prvku, témy alebo štýlu hrania, ale aj podľa vekového určenia prijímateľa, počtu hŕačov či pohlavia. Môžete sa stretnúť s hrami pre dievčatá či chlapcov, titulmi určenými pre najmenších, alebo hrami pre jedného, dvoch či viacerých hráčov.

V posledných rokoch dosahujú webové hry vrchol svojej popularity. Kvalitou a prepracovanosťou sa približujú tradičným počítačovým a konzolovým hrám, a vďaka rozmanitosti titulov si získavajú čoraz viac fanúšikov.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný hry online cez internet, hry online download a označený , , . Záložka je tu.

Comments are closed.